poniedziałek, 14 listopada 2011

Glinka biała - porcelanowa

Gdy tylko dowiedziałam się o możliwości zakupu produktów ze strony 'zrób sobie krem' w sklepie stacjonarnym w moim mieście, od razu postanowiłam wybrać coś dla siebie. Padło na glinkę białą :)


Glinka ma za zadanie oczyścić i wygładzić skórę twarzy - produkt ściąga pory   i niweluje nadmiar sebum. Z powodzeniem mogą ją stosować osoby z wrażliwą i suchą  skórą, ponieważ glinka porcelanowa jest jedną z najdelikatniejszych odmian. Stosuje ją 2 razy w tygodniu. Mieszam ok. 2,5 g glinki (1 łyżeczka) z odrobiną oleju z nasion bawełny (możemy wymieszać ją również z wodą, innym olejem zimnotłoczonym lub maceratem). W ten sposób mam gwarancję, że produkt jest naturalny. Otrzymuje maseczkę o prostym składzie, bez barwników czy parabenów - właśnie z tego jestem najbardziej zadowolona. Moim zdaniem glinka bardzo dobrze oczyszcza cerę, po zmyciu maseczki skóra jest odrobinę ściągnięta, ale i gładsza, o zdrowszym kolorycie. Glinka może być również stosowana jako półprodukt do produkcji mleczek, toników i kremów.


Uważam, że glinka jest świetną alternatywą dla maseczek "w saszetkach", których skład jednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. W przypadku glinki mamy gwarancję dobrej jakości za niską cenę (opakowanie 50 g kosztuje 10 zł).


Pozdrawiam ciepło :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z góry dziękuje za każdy komentarz i serdecznie pozdrawiam :)